FA | EN | AR
يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 110
جمع بازديدها تاكنون: 343179


ارسال به دوست1396/10/08

مدیرکل پزشکی قانونی اعلام کرد: ورود بیش از 570 پرونده در سال جاری به اداره کمیسیون های پزشکی؛ افزایش پرونده های بررسی قصور پزشکی

در 9 ماه منتهی به آذر ماه سال جاری 572 پرونده در اداره کمیسیون پزشکی ثبت و رسیدگی به آن آغاز شده است. تعداد پرونده های بررسی قصور احتمالی در امر درمان با درخواست مقامات قضایی نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی قم به نقل از دکترحمید صدیقی آخا مدیرکل، بررسی های آماری حاکی از افزایش تعداد پرونده های ارجاع شده به اداره کمیسیون درمدت 9 ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

دکتر صدیقی آخا در توضیح این مطلب افزود: در این مدت 572 پرونده با دستور مقامات قضایی و یا دستور مدیرکل به کمیسیون پزشکی ارجاع شده تا با انجام کارشناسی دقیق تر نسبت به پاسخگویی به خواسته قضایی اقدام شود. وی تصریح کرد: از این تعداد 130 مورد مربوط به مباحث روانپزشکی 7 مورد جهت بررسی دقیق علت فوت 190 مورد مربوط به بررسی قصور احتمالی در امور پزشکی و مابقی در حوزه معاینات دسته بندی شده اند.   

مدیرکل پزشکی قانونی همچنین به میزان ورودی پرونده به اداره کمیسیون های پزشکی در سال قبل اشاره کرد و افزود: در سال 95 تعداد 705 پرونده به کمیسیون ارجاع شده و از این تعداد 475 مورد آن مربوط به 9 ماه منتهی به آذر بوده است. بنابراین در سال چاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدوداً 16% رشد در آمار ورود پرونده به کمیسیون پزشکی را شاهد هستیم.

دکتر صدیقی همچنین اعلام کرد: در 9 ماه منتهی به آذر سال جاری تعداد پرونده قصور پزشکی ارجاع شده به این اداره 190 مورد بوده که از بین موارد رسیدگی شده تاکنون، تنها در 25 مورد از آنها قصور کادر پزشکی محرز شده است. وی تصریح کرد رسیدگی به مابقی پرونده ها نیز در حال انجام است که به دلیل نیاز به مراحل تکمیلی و کارشناسی های متعدد، زمان نسبتاً زیادی برای تکمیل و ارائه پاسخ مورد نیاز خواهد بود.

یادآور می شود در سال 95 تعداد 155 پرونده جهت بررسی قصور احتمالی در امر درمان به کمیسیون پزشکی قانونی قم ارجاع شده که از این تعداد در 73 مورد یعنی نزدیک به 47% قصور پزشکی احراز شده بود و به ترتیب رشته های مرتبط با زنان، دندانپزشکی و بیهوشی با 20 مورد 15 مورد و 10 مورد در صدر آمار قصور قرار داشته اند.

 

تاریخ انتشار: ٠٠:٥٥ -1396/10/08 کد مطلب :٣٠٥٦٥
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: قم، بلوار شهيد حاج خدا كرم، بعد از پايانه مسافربري، روبروي دانشگاه پرديس
تلفن: 6641207، دورنگار: 6641204،
پیام کوتاه: 2001372