FA | EN | AR
يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 69
جمع بازديدها تاكنون: 343138


ارسال به دوست1396/08/07

کاهش آمار پرونده های کمیسیون پزشکی در شش ماه اول سال جاری

بررسی آمار ورودی پرونده به پزشکی قانونی قم، حکایت از کاهش تعداد پرونده معاینات سرپایی شامل پرونده های: نزاع، تصادف، بررسی حوادث کار و دیگر کارشناسی های پزشکی در شش ماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی قم این مطلب را دکتر صدیقی آخا مدیرکل اعلام کرد و افزود: تعداد پرونده های معاینات سرپایی در نیمه نخست امسال 18 هزار و 851 مورد گزارش شده و مقایسه آمار پرونده های مذکور در شش ماه اول سال های 95 و 96 نشان دهنده کاهش 9 درصدی پرونده در سال جاری است.

وی تصریح کرد: علیرغم کاهش ورودی پرونده سرپایی در شش ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل،
تعداد پرونده های مربوط به بررسی صدمات نزاع و تصادف، روند افزایشی را نشان می دهد.

دکتر صدیقی آخا افزود: پرونده های مربوط به نزاع در شش ماه اول سال جاری با 5 هزار و 916 مورد، افزایشی نزدیک به 14 درصد و پرونده های مربوط به بررسی صدمات حاصل از تصادفات با 5 هزار و 292 مورد، افزایشی به میزان 12 درصد را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهند.

عضو شورای قضایی استان تصریح کرد: نزاع و تصادف، به ترتیب دو مقوله اصلی در آمار ورودی پرونده ها به پزشکی قانونی هستند.

وی همچنین به آمار پرونده های ارجاع شده به اداره کمیسیون های پزشکی اشاره و اعلام کرد: در این بخش نیز شاهد روند افزایشی در وردی پرونده هستیم بطوریکه در شش ماه ابتدای سال جاری تعداد 305 پرونده کمیسیون پاسخ داده شده که این رقم در مقایسه بامدت مشابه سال قبل، افزایشی معادل 16 درصد را نشان می دهد.

دکتر صدیقی آخا به آمار حوزه متوفیات نیز اشاره کرد و افزود: در مدت زمان یاد شده 455 جسد به بخش متوفیات ارجاع شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش 4 درصدی داشته است. وی همچنین افزود: خوشبختانه آمار اجساد ناشی از  تصادف نیز در شش ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 26 درصدی را نشان می دهد و تعداد آن 134 مورد بوده است.

 

  

 


تاریخ انتشار: ١١:٢٢ -1396/08/07 کد مطلب :٣٠٠٣٩
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: قم، بلوار شهيد حاج خدا كرم، بعد از پايانه مسافربري، روبروي دانشگاه پرديس
تلفن: 6641207، دورنگار: 6641204،
پیام کوتاه: 2001372