FA | EN | AR
يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
جمع بازديدكنندگان امروز: 79
جمع بازديدها تاكنون: 343148


ارسال به دوست1396/08/02

همایش‌ طب و قضا در راستای ارائه راه‌کارهای برون رفت از مشکلات برگزار می‌شود

 

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در سنوات گذشته، همایش‌های طب و قضا نتایج و دست‌آوردهای مطلوبی داشته که موجب شده امسال نیز ششمین همایش طب و قضا در راستای ارائه راه‌کارهای برون رفت از برخی مشکلات موجود و تفاوت در برداشت ها برگزار شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر احمد شجاعی صبح امروز در مراسم افتتاحیه ششمین همایش سراسری طب و قضا که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، با اشاره به این‌که مبنای فعالیت‌های دستگاه‌ قضا بحث‌های علمی است، اظهار کرد: پزشکی قانونی یک مجموعه تخصصی و علمی است و پرداختن به موضوعات علمی از جمله ضروریات این دستگاه است.

وی با بیان اینکه برداشت‌های افراد از موضوعات علمی مختلف متفاوت است، عنوان کرد: نشست‌ها و محفل‌های علمی در راستای هم‌نظر کردن گروه‌های مختلف برگزار می‌شود و یکی از روش‌ها، یک سو کردن نظریات گروه‌های مختلف در برگزاری بحث‌های علمی است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با تاکید بر این‌که همایش‌های طب و قضا باید با جاذبه بیشتری برگزار شود، مطرح کرد: در سنوات گذشته همایش‌ طب و قضا نتایج و دست‌آوردهای مطلوبی داشته که موجب شده است، امسال نیز ششمین همایش طب و قضا در راستای ارائه راه‌کارهای برون رفت از مشکلات موجود برگزار شود.

محورهای همایش طب و قضا باید کاربردی باشد

در ادامه مراسم افتتاحیه این همایش دبیرعلمی همایش طب و قضا با اشاره به لزوم کاربردی بودن محورهای همایش طب و قضا، گفت: واکاوی ابعاد پزشکی فقهی و حقوقی رشد و کمال عقل، تفسیر و تبیین پزشکی فقهی و حقوقی موضوع و چالش‌های تشخیص حرج در سقط درمانی از جمله محورهای همایش طب و قضا است.

دکتر جابر قره‌داغی با اشاره به لزوم کاربردی بودن محورهای همایش طب و قضا، اظهار کرد: واکاوی ابعاد پزشکی فقهی و حقوقی رشد و کمال عقل، تفسیر و تبیین پزشکی فقهی و حقوقی موضوع و چالش های تشخیص حرج در سقط درمانی از جمله محورهای همایش طب و قضا است.

وی با بیان این‌که در انتهای مراسم سه سخنران و سه پوستر برتر انتخاب و تقدیر می‌شود، عنوان کرد: در طول مدت زمان اعلام محورهای همایش تا روز مراسم، 200 مقاله به دبیرخانه همایش ارائه شد که از این تعداد 43 مقاله مورد پذیرش هیئت داوران قرار نگرفت و 30 مورد نیز برای سخنرانی در همایش انتخاب و بقیه مقالات به صورت پوستر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد.

تاریخ انتشار: ٠٦:١٧ -1396/08/02 کد مطلب :٢٩٩٦٢
  نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

آمار

راهنمای خدمات

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: قم، بلوار شهيد حاج خدا كرم، بعد از پايانه مسافربري، روبروي دانشگاه پرديس
تلفن: 6641207، دورنگار: 6641204،
پیام کوتاه: 2001372